brand_logo
Zwrot podatku VAT

Zwrot podatku VAT

Usługa odzyskania podatku VAT zapłaconego za granicą

Usługa ta umożliwia firmom odzyskanie podatku VAT, naliczonego przy nabyciu towarów i usług za granicą. Prawo zwrotu przysługuje firmom oraz jednostkom organizacyjnym, które nie posiadają w kraju nabycia siedziby.

Statoil współpracuje z firmą Intrium Justitia, która oferuje firmom posiadającym kartę Statoil Europe obsługę w zakresie tej usługi.
Intrum Justitia Sp. z o.o. w Warszawie za pośrednictwem Intrum Justitia Oy w Helsinkach oferuje Państwu zwrot podatku VAT zapłaconego w krajach Unii Europejskiej i nie tylko, m.in.: Austrii, Belgii, Kanady, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Islandii, Irlandii, Luksemburga, Holandii, Norwegii oraz Szwecji.


Klient korzystający z usługi zwrotu VAT świadczonej przez Intrum, nie musi kontaktować się z Urzędami Skarbowymi czy biurami podatkowymi w poszczególnych krajach. Za pośrednictwem Intrum może odzyskać podatek VAT z krajów należących do Unii Europejskiej, jak również z niektórych krajów spoza Unii Europejskiej. Wszelkie formalności mające na celu zwrot podatku VAT (wysłaniem dokumentów i kontaktem z Intrum Justitia w Finlandii - wiodącą firmą zajmującą się zwrotem podatku VAT od 1987r.) koordynuje bezpośrednio Intrum Justitia Sp. z o.o. w Warszawie.


Intrum Justitia jest największą w Europie grupą zajmującą się szeroko pojętym zarządzaniem wierzytelnościami (monitoring, windykacja, obsługa sądowa, długoterminowe nadzorowanie wierzytelności oraz wykup wierzytelności). Centrala firmy mieści się w Amsterdamie i posiada oddziały w 21 krajach, zatrudnia 2.300 pracowników.

Intrum Justitia Polska jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale założycielskim 1.100.000 PLN z siedzibą w Warszawie. Firma działa na rynku polskim od sierpnia 1998. Obecnie przyjmujemy do obsługi ponad 35.000 nowych spraw miesięcznie, stale w naszym systemie jest obsługiwanych 150.000 spraw, co sprawia, że Intrum jest największą firmą windykacyjną w Polsce. Firma otrzymała w 2002 roku certyfikat jakości ISO 9001:2000

Zamknij

Zmień język